Oferta Wody mineralne Piwniczanka

Piwniczanka

Woda mineralna Piwniczanka

Unikalny skład mineralny wody powstał dzięki wyjątkowemu układowi geologicznemu obszaru, na którym położona jest Piwniczna-Zdrój.

Piwniczanka - skład i zastosowanie

Piwniczanka jest podawana klientowi w naturalnej postaci, tzn. to co pochodzi z wnętrza ziemi, znajdziemy w butelce — woda jest tylko filtrowana i odżelaziana przez naturalne złoża żwirowe. Picie tej wody nie tylko działa zbawiennie na nasz organizm, lecz również przynosi prawdziwe orzeźwienie.

Piwniczanka - składniki minieralne

Najważniejszym składnikiem mineralnym, który występuje w „Piwniczance” w dużej ilości jest magnez. Przeciwdziała on stresom i zmniejsza napięcie nerwowe, co przy dzisiejszym szybkim tempie życia, jest bardzo ważną zaletą. Drugim bardzo ważnym składnikiem w naszym organizmie jest wapń, niezbędny do utrzymania prawidłowej czynności serca i aktywności układu mięśniowo-ruchowego. Aby magnez i wapń mogły skutecznie oddziaływać na nasz organizm, wapnia powinno być dwa razy więcej niż magnezu, gdyż takie proporcje gwarantują ich doskonałe wchłanianie. Zaletą „Piwniczanki” jest właśnie taka doskonała proporcja wapnia i magnezu.

Ujęcie wody mineralnej piwniczanka

Ujęcie wody mineralnej Piwniczanka znajduje się w Popradzkim Parku Narodowym,  w Piwnicznej-Zdroju. Piwniczankę cechuje doskonały skład: zawartość wapnia (168 mg/litr) i magnezu (79 mg/litr) utrzymana jest w proporcjach 2:1, które pozwalają na najlepsze przyswojenie tych pierwiastków przez organizm. Wysoka zawartość wodorowęglanów (1267 mg/litr) korzystnie wpływa na układ trawienny i oczyszczanie organizmu. Regularne picie Piwniczanki, dzięki odpowiednim proporcjom mikroelementów w niej zawartych wpłynie korzystnie na nasz metabolizm, zredukuje skutki stresu oraz napięcia nerwowego, a także wspomoże proces oczyszczania i odkwaszania organizmu.

Piwniczanka w butelkach

Piwniczanka dostępna jest w sprzedaży w różnych pojemnościach, zaczynając od szklanych butelek 0,33 l (zwrotnych), poprzez standardowe plastikowe butelki o pojemności 0,5 l, do największych 1,5-litrowych. Firma produkująca Piwniczankę istnieje na rynku od 1968 roku, a jej historia jest związana nierozłącznie z historią uzdrowiska w Piwnicznej-Zdroju.

Skład:    
1 litr wody zawiera(mg/dm3)    
Kationy mg/l    Aniony mg/l 
Wapniowy 180   Wodorowęglany 1260
Magnezowy 87   Fluorki 0,22
Sodowy 133   Siarczany 32
Potasowy 13      
Litowy 0,6      
     

« wstecz w górę