Oferta Wody mineralne Żywiec Zdrój

Żywiec Zdrój

Jest to doskonałej jakości woda źródlana naturalnego pochodzenia, wydobywana z ekologicznie czystych terenów położonych na obszerze Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

Woda źródlana Żywiec Zdrój - dla każdego

Dzięki swojemu delikatnemu smakowi, niskiej mineralizacji, niskiej zawartości sodu oraz pierwotnej czystości nie tylko doskonale gasi pragnienie, jest też odpowiednia do picia na co dzień dla każdego, niezależnie od wieku, czy stanu zdrowia. Jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka w diecie nawet tak szczególnych grup osób, jak niemowlęta i dzieci oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią. O jej najwyższej jakości świadczą liczne wyróżnienia oraz zaufanie milionów konsumentów.

Woda źródlana Żywiec Zdrój - charakterystyka

Żywiec Zdrój to krystalicznie czysta woda wypływająca z górskiego źródła położonego na terenie Żywieckiego Parku Narodowego. Delikatny i świeży smak wody to zasługa naturalnej filtracji przez warstwy piaskowca fliszu karpackiego. Żywiec Zdrój to woda niskozmineralizowana, dzięki czemu jest odpowiednia do stałego stosowania bez żadnych ograniczeń dotyczących wieku i stanu zdrowia. Idealna również dla kobiet w ciąży. Zawiera takie składniki mineralne jak sód, potas, magnez, wapń, fluorki, ale występują one w niewielkich ilościach.

Woda źródlana Żywiec Zdrój - odmiany

Woda Żywiec Zdrój jest dostępna w kilku odmianach — wyróżniamy wodę niegazowaną, gazowaną, lekko gazowaną, dzięki czemu każdy znajdzie taki rodzaj wody, który najbardziej mu odpowiada. Najbardziej popularna odmiana, czyli woda niegazowana, występuje aż w 5 różnych rozmiarach (0,5 l, 0,7 l, 1 l, 1,5 l, 1,75 l). Dodatkowo możemy również zakupić wodę w szklanych butelkach w rozmiarach 0,3 l oraz 0,7 l.

Żywiec Zdrój - historia

Przedsiębiorstwo Żywiec Zdrój zostało założone przez dwóch braci pod koniec 1992 roku. Kilka miesięcy później z linii produkcyjnej zeszła pierwsza butelka niegazowanej wody źródlanej. Jeszcze w tym samym roku Spółka rozpoczęła również produkcję wody gazowanej. Od tego czasu asortyment produktów uległ znacznemu powiększeniu.

Skład:    
Kationy    
     
Magnezowy 5,62 mg/l
Wapniowy 41,69 mg/l
Sodowy 9,65 mg/l
     
Aniony    
Wodorowęglanowy 131,06 mg/l
Fluorkowy 0,07 mg/l
     
« wstecz w górę