Aktualności

Woda JAN

Woda JAN

Polska słynie z niezwykłych wód leczniczych które ma szczęście posiadać na swoich terenach. Jedną z nich jest JAN hipoosmotyczna szczawa wodorowęglanowo - wapniowa z zawartością chlorków.

11.07.2022
2 minuty czytania
Woda JAN

 Pochodzi ze Zdroju Jana usytuowanego u podnóża północnej części Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju na Polanie Janówka. To właśnie tutaj w połowie XX w., pracownik kąpielowy Jan Bojanowski odkrył kilkanaście wypływów wód leczniczych, z których trzy ujęte zostały w Zdrój Jana dzięki staraniom dr. Henryka Ebersa.

Woda lecznicza JAN jest silnie moczopędna i idealnie sprawdza się w leczeniu kamicy nerkowej. Wypłukuje złogi, przeciwdziała zakażeniu dróg moczowych oraz nawrotowi kamicy. Stosowana jest z powodzeniem w leczeniu schorzeń nerek i dróg moczowych, a także miażdżycy i cukrzycy (najkorzystniej w połączeniu z wodą „Zuber”). Warto wspomnieć że  wydatnie obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Rozpuszczone w wodzie składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Woda Jan uwalnia od kamieni nerkowych i zapobiega ich powstawaniu.

Urolodzy ustalili, że podawanie wody Jan wyraźnie potęguje wydalanie z moczem soli wapnia, fosforanów i magnezu, podstawowych budulców kamieni nerkowych. Skutecznie obniża poziom glukozy we krwi jednocześnie podnosząc poziomu potasu i wapnia w surowicy krwi.

Z powodzeniem wodę leczniczą JAN można stosować w inhalacjach i płukankach w takich schorzeniach jak przewlekłe nieżyty alergiczne górnych dróg oddechowych, zanikowy nieżyt śluzówek a nawet paradentozy.

Dawkowanie:

Profilaktycznie ok. 500 – 700 ml (w indywidualnych przypadkach więcej) 3 x dziennie, 30-45 minut przed posiłkiem. Należy pić powoli, małymi łykami, o temperaturze takiej jaką posiada na wypływie, gdyż jej ogrzanie może skutkować utratą wielu właściwości biochemicznych z powodu wytrącania się niektórych składników mineralnych.

SKŁAD:

ANIONY

  • Wodorowęglanowy - 329,50 
  • Chlorkowy - 51,50
  • Siarczanowy -39,75

KATIONY

  • Wapniowy - 103,30 
  • Magnezowy - 16,70 
  • Sodowy - 15,76
  • Potasowy - 1,60

Ogólna zawartość składników mineralnych: 587,70 mg/l

W naszej ofercie:

Pojemność 0.5l (butelka plastikowa) pakowana po 12 szt.,  poj. 1.5l (butelka plastikowa) pakowana po 6 szt.,  karton z kranikiem 3l – 1 szt.

*Informacje dotyczące opisywanego produktu nie są poradą lekarską i przed użyciem w celach leczniczych proponujemy konsultację u specjalisty.


Podobne w kategorii

Jakiej wody używać do parzenia kawy?

Kawa, eliksir pobudzający zmysły i kultura spotkań, zyskuje swój wyjątkowy smak nie tylko dzięki doborowi ziaren, ale także dzięki jakości wody używanej do jej parzenia. Wybór odpowiedniej wody może...
22.04.2024

Wody siarkowe

Woda siarkowa od dawna cieszy się renomą jako naturalny środek leczniczy, przynoszący ulgę w różnych schorzeniach i dolegliwościach. Jej charakterystyczny zapach i bogactwo składników mineralnych...
09.04.2024
Poprzedni artykuł Następny artykuł
« wstecz w górę